piątek, czerwca 11

Poznajemy się

Staram się wykorzystać jak najlepiej czas spędzany z Dzieckiem, a zwłaszcza zapoznać z równoległymi światami. Zwłaszcza teraz, gdy mamy naturę pod nosem.
Na prostych przykładach, znalezionych wokół domu poznajemy nowe gatunki i ich zwyczaje.

Z ptakami mamy łatwo, bo mamy zamieszkanych 6 budek i dwa gniazda, o których wiemy ;). Dwie budki należą do szpaków, które już siedzą z drugim lęgiem. W budkach mamy też pleszki, kopciuszki, sikorki, a gniazdo mają sierpówki i miał drozd śpiewak. Na zdjęciu samiec pleszki.
Głowy nam chodzą dookoła, bo chcemy podglądać każdego kto wfruwa do swojego domu ;). Dzięki nim w ogrodzie jest gwarno, a życie tętni.

Pod krzakami rododendronów mieszka ropuszka szara i na jej przykładzie dowiadujemy się o istnieniu "innej żaby" :).

Uczymy się co to ślady i tropimy :). Może psa, a może wilka ;).

Oglądając kwiaty napotykamy na dodatkowe atrakcje, w postaci owadzich mieszkańców. Ten był wyjątkowo łatwy do zauważenia i przyciągający wzrok swą mieniącą się zbroją :). A mowa o kruszczycy złotawce.

Eksperymentujemy też z ukochanym piaskiem. Dodajemy szyszki i kwiaty do deserów ;). Robimy też wyprawy z wiaderkiem po szyszki do lasu. Choć mamy ich pod dostatkiem u nas ;). Ale nie byłoby fajnej wyprawy.

Jednym słowem czasu nie marnujemy, a z lasu gorąco pozdrawiamy!! :))

Miłego weekendu!

8 komentarzy:

anita22 pisze...

cudnie,że macie pogodę. Ja tez uwielbiam dziecięce wyprawy-zwykle zauważam to co normalny dorosły ignoruje na swej drodze. Czas zwalnia i to jest fajne

anya.es pisze...

Super! :)

delfina pisze...

Pięknie . Życze owocnych podpojów :D

Rybiooka pisze...

Takie klimaty dzieci lubią najbardziej. Jak znam życie to zapewne bacznie podglądasz w głowie pomysły układasz i powstaną nowe edukacyjne cuda :)
Zaczynamy odliczanie ? :)

cynka pisze...

nie dość , ze pięknie mieszkasz, to jeszcze pieknie tym żyjesz i się dzielisz:)

Imoen pisze...

Świetne zdjęcia!

Pozdrawiam i życzę dalszych miłych leśnych spacerków.

kasica53 pisze...

Śliczne zdjęcia! Zazdroszczę takiej bliskości natury :)

Betsy Petsy pisze...

Taki błogi czas jest potrzebny każdemu, do wyciszenia się wewnętrznie, do naładowania akumulatorów na przyszłość. Piękne fotki !