czwartek, listopada 12

Na sen ;)

Na pościel miałam już od jakiegoś czasu upatrzony fajny materiał w zwierzaczki, ale jak doszło do chwili realizacji projektu: "Na sen" ;), to okazało się, że materiału brak... No więc musiałam coś na prędce wybrać, a że ostatnio po kostiumach i innych na Halloween to jakby częściowo sklep okradli ;), to wybór średni był, a ja musiałam go już mieć ;). Chciałam jednak coś w motywy dzieciowe, ale coś mi ciągle nie pasowało i obrałam inny tor poszukiwań.
Reasumując projekt : materiał nie taki jak trzeba, prześcieradło miało być w innym odcieniu, a suwak w kołdrze wszyty gdzie indziej ;)). Ale trudno. Z całokształtu jednak jestem zadowolona. Ważne jest, że powłoczki są, a co ważniejsze! jest i moje pierwsze w życiu prześcieradło na gumkę :). Pasujące! ;) Zawsze mi się wydawało, że to jakoś ciężko uszyć, że ciężko się potem wpasować, a okazało się, że to proste jest :).

Materiał nie jest taki mdły jak na zdjęciach, jest ciut wpadający w lekką fuksję ;). Zdobią go małe złote gałązki.

Czas na dokumentację:

Kołdra jest celowo trochę szersza, z uwagi na wiercipięctwo nocne Dziecko i permanentne rozkopywanie..Myślałam czy guziki czy zamek. Zdecydowałam się na zamek, ale po wszyciu stwierdziłam, że powinien raczej iść między dolnymi szwami. Ale jest inaczej ;))).A tutaj zadowolony lokator w nowym otoczeniu. Gotowy zresztą do wieczornych rytuałów. Coraz to późniejszych ostatnio... ;))


Coś do łóżeczka i na sen jeszcze będzie, ale na pewno nie będzie to już pościel na razie ;). W ogóle to nie lubię szycia takich wielkich płach i kilku elementów do stworzenia całości. Jakoś przebrnęłam ;)).

Miłego weekendu!!

2 komentarze:

♥ Ania z Zielonego Wzgórza ♥ pisze...

No fajna ta pościel! jak ja uwielbiam się położyć w takiej świeżutkiej pościeli! fajna sprawa! Niunia na pewno przeszczęśliwa! :)))

mordka pisze...

Materiał przeuroczy a pościel śliczna, na nowej ślicznej pościeli fajnie się śpi :)
http://mmmordka.blogspot.com/