wtorek, sierpnia 17

Bajkowy folderek

Zrobił się nam misz masz w dzieciowych płytkach, szczególnie to kłopotliwe, gdy się przemieszczamy i postanowiłam na nie zrobić na szybko folderek. Jako główna baza zakupiony eksperymentalnie w IKEA kropkowy materiał taki powlekany, jakby ceratkowy trochę. A na kieszonki czerwona kratka. Całość na ocieplinie przepikowana w esy- floresy i zapinana na rzep.
Jak wspomniałam robiony na szybko, czyli bez miar i kalkulacji i ostatnia kieszonka nieco za duża wyszła, ale można to przeżyć, bo ogólny cel osiągnięty ;).
***
Dla przełamania krwistej kolorystyki, żywa zieleń rzekotki drzewnej. Młodej rzekotki, którą to spotkałam po latach w naszym ogródku. Rzekotki, której liczebność drastycznie spada i niedługo będziemy ją znać tylko z książek... A szkoda, bo prezentuje się wyjątkowo pięknie. Niczym mieszkanka tropików ;).A.

11 komentarzy:

Pappu pisze...

ale cudenka zrobilas :) pomyslowe

Kulka pisze...

Śliczny ten folder!
Czy można zgapić pomysł? :-D
A gdzie w ikei taki materiał w kropy?... Umknął mi jakoś, nie wiem, jakim cudem, bo świetny jest!
Zdrówka...:-)

Karmeleiro pisze...

o rany, rewelacja!!! szkoda, że szyć nie umiem :(

askoz pisze...

Jak zwykle super pomysł i wspaniale wykonanie:)

ann007 pisze...

Super :) Krwista kolorystyka to właśnie to, co dzieci lubią najbardziej - tak sądzę po moich własnych :))) A rzekotek, faktycznie, mało widuję...

niewielka pisze...

Super pomysł :)

Kitek pisze...

superowy ten folderek, bardzo pomyslowy i przydatny! :-D

cub@_libre pisze...

Dziękuję! :)
Kulku, śmiało zgapiaj!! A materiał znalazłam nie w głównej materiałowej alei, tylko trochę z boku był oddzielny stół , z tych mniejszych i m.in. były te w kropy. Były jeszcze czarne, niebieskie, żółte i właśnie czerwone.

Pozdrawiam Was serdecznie

Mrouh pisze...

Ależ Ty masz tempo! nie zdążyłam skomentować folderka, a tu już dwie nowe rzeczy czekają w kolejce do wzdychania nad nimi! Kropy są bardzo fajne, folderek wyjściowy elegancki, a tkaniny ikeowe to chyba ich najfajniejszy dział:-)

gazynia pisze...

ale świetna rzecz!!!! i jak cudownie uszyta!!!

OLIWKA pisze...

cudny folder, przepiekne rzeczy dla dzieci tu widzę ;-) dodaję do ulubionych ;-)